Trendy v obývacím pokoji 2021/2022 podle NATUZZI EDITIONS
Trendy v obývacím pokoji 2021/2022 podle NATUZZI EDITIONS

Trendy v obývacím pokoji 2021/2022 podle NATUZZI EDITIONS

Interiérový design má velký vliv na psychickou pohodu a po období, kdy jsme na delší dobu uvízli ve svých domovech, si to uvědomujeme mnohem intenzivněji. Pokud nás pandemie něco naučila, je to hlubší poznání toho, že náš domov je náš hrad a oáza. A domácí interiéry nám dokážou přinést radost a pocit bezpečí. Nové trendy v designu bydlení podle NATUZZI EDITIONS jsou plné kontrastů, zralých barev, zajímavých struktur a minimalistických doplňků.

KONTRASTNÍ INTERIÉRY

Kontrastní barvy vyvolávají v prostoru obrovskou dávku vizuálního zájmu. Pokud jde o výběr vhodných odstínů pro váš kontrastní obývák, máte spoustu možností. V současnosti jsou velmi populární zelené a modré tóny v jejich nejtmavším provedení, v kombinaci s neutrální bílou, šedou a béžovou. Tmavé zdi a světlá sedací souprava, matná barva stěny a lesklé fotografie ve skle, hladká tkanina sedačky a strukturovaný koberec – to jsou kontrasty, které si designéři letos zamilovali.

Náš tip: Krásná přírodní barva sedačky TALENTO (na úvodním obrázku) v kombinaci s tmavě fialovou barvou stěn a skleněnými doplňky dodává prostoru nádherný pocit luxusu a energie. Kobaltově modré stěny a podlaha ze světlého dřeva dávají vyniknout šedé kožené sedačce TALENTO.

TEXTURY A VRSTVY

Textura je v interiérovém designu důležitá, protože ovlivňuje smysly a pocity při doteku. Může to být pocit z koberce pod bosýma nohama, z hebké deky, kterou se zakryjete, z kůže, na kterou si sednete. Pokud máte chuť zútulnit si svůj obývák nebo ložnici, pusťte se do toho. Texturované interiéry jsou letos v módě. Rozvrstvením různých materiálů v místnosti – ať už jsou to polštáře a přikrývky nebo nový koberec – jí dodáte vizuální hloubku, a také zateplíte prostor a uvolníte jeho energii pro sebe a své blízké.

Náš tip: Měkký design postele LUNARE je ideálním základem pro naaranžování přehozů a polštářů. Obývací místnost zútulní také použití dřevěných bytových doplňků a květin.

SAMET

Pokud toužíte po měkkých luxusních liniích, pak je samet skvělou volbou. Samet ve všech svých podobách je skutečně všestranná tkanina. Sametové polštáře, přikrývky, křesla či dokonce poutavá čalouněná sametová stěna – existuje jen málo míst, kde tato tkanina není doma. Hladká textura sametu nádherně vynikne při vhodném osvětlení, které místnosti dodá zajímavou atmosféru.

Náš tip: Nejprodávanější sedací souprava NATUZZI EDITIONS – sedačka AUTENTICO v sametovém provedení – je doslova ozdobou obývacího pokoje.

ODSTÍNY OCEÁNU

Od hlubokých inkoustových tónů až po svěží tyrkys – barvy moře vnášejí do interiéru klid a harmonii. Implementace těchto barev však není jednoduchá. Na rozdíl od světlých barev, které prostor zvětšují, mořské barvy prostor vymezují a vnášejí do něj pocit rafinované mužnosti a dospělého luxusu. AQUA BLUE, kterou společnost PANTONE vyhlásila barvou roku, lze použít na stěny a krásně vyniká i na sedačkách nebo židlích. Pokud jste se rozhodli pro některý z mořských odstínů, nezůstaňte pouze u pohovky či křesla a směle pokračujte stěnami, talíři a bytovými doplňky. Pokud je v místnosti dostatek světla, předávkování nehrozí.

Náš tip: Sedačka CLICK a křeslo WALLY ve výjimečném odstínu tmavého tyrkysu, dokonale sladěná s barvou stěn, uzemněných použitím bílé a béžové barvy a dřevěnými doplňky.

UMĚNÍ V ČISTÝCH LINIÍCH

Umění, které bez problémů splyne s interiérem, je jedním z hlavních trendů této sezony, protože stále více lidí touží po klidném, ničím nerušeném prostředí. Minimalistický životní styl inspirovaný Skandinávií nás vede k tomu, abychom si kupovali věci, které jsou užitečné, krásné a dobře navržené. Méně je více a nepořádek je tabu. Tento koncept se odrazil i do změn ve výběru uměleckých děl. Obrazy s jednoduchou linií, černobílé fotografie… Nástěnné umění je elegantním způsobem, jak minimalismu dodat styl.

Náš tip: Čisté linie sedací soupravy INTENSO v minimalistickém interiéru harmonicky doplňují obrazy s jednoduchou grafikou.

KONCEPT INTELIGENTNÍ DOMÁCNOSTI

Bez ohledu na to, zda si pro svůj obývací pokoj vyberete moderní, skandinávský nebo neoklasicistní styl – v každém existuje prostor pro hi-tech řešení: televizory, které zapneme, aniž bychom sáhli na dálkové ovládání, elektrická polohovatelná křesla a sedačky s ovládáním přes telefon, inteligentní osvětlení či klimatizace pro regulaci teploty a vlhkosti vzduchu.

Náš tip: Sedací souprava TRIONFO v sobě ukrývá nejmodernější technologii polohování. Stáhnete si aplikaci do svého mobilu, přes Bluetooth ji propojíte se sedačkou a navolíte si oblíbenou polohu nohou, zad a hlavy – přímo přes mobilní telefon.