S Natuzzi si vybudujete vztah na celý život. Potvrzuje to i designérka Martina Pištěláková
S Natuzzi si vybudujete vztah na celý život. Potvrzuje to i designérka Martina Pištěláková

Do našeho showroomu jsme pozvali jednu z nejznámějších českých interiérových designérek. Požádali jsme ji, aby na vlastní kůži posoudila styl a pohodlí našich sedaček. Martina Pištěláková nás překvapila, protože NATUZZI zná již od útlého dětství.

Martinu Pištělákovou zřejmě není třeba představovat. Oblíbená česká interiérová designérka je v týmu odborníků, kteří se pravidelně objevují v pořadu JAK SE STAVÍ SEN na TV Prima. Současně účinkuje ve vlastním YouTube pořadu LADÍME BYDLENÍ S MARTINOU, který je plný šikovných rad a tipů, týkajících se zařizování bytu.

Dětství s NATUZZI
A co říká odbornice na sedačky NATUZZI EDITIONS? Martina Pištěláková si pochvaluje nejen jejich italský styl, ale zejména pohodlí. Současně nám prozradila, že je zná docela důvěrně, protože se značkou NATUZZI vlastně vyrůstala. „NATUZZI byla první sedačka, kterou jsme měli v domě mých rodičů. Žila s námi. Válela jsem se po ní, sledovali jsme z ní filmy, jedli jsme na ní, hostili návštěvy.“ Jak nám prozradila dále, rodinnou sedačku NATUZZI si oblíbil také jejich pejsek, který na ní občas také jedl. Sedačka to všechno vydržela.

Naše sedačky ale Martinu přece jen něčím překvapily. „Musím přiznat, že když ve videu NATUZZI EDITIONS ležím na kožené sedačce a čtu si knížku, asi mám problém, protože ta sedačka je neskutečně pohodlná a tak akorátně měkká. Úplně mě dostala, přestože preferuji látkové sedačky. Dnes jsem byla zjišťovat cenu a rozměry,“ píše na svém instagramovém profilu @martinapistelakova.

Kde se skrývá inspirace?
Oblíbenou českou designérku jsme si ale do našeho showroomu v Praze nepozvali jen proto, že umí rozpoznat kvalitu a styl. Na Martině Pištělákové se nám líbí také její profesionální životní příběh.

Martina se ke své vysněné práci nedostala tak úplně přímo. Původně pracovala v reklamní branži, no jednoho dne svoji práci ztratila. Zároveň se rozešla s přítelem a musela si najít nové bydlení. A právě byt v pražských Holešovicích ji inspiroval k velkému kariérnímu restartu.

Martina se pustila do rekonstrukce a zařizování nového bytu. Zjistila, že činnost, která je pro mnohé spíše utrpením, ji nejen naplňuje, ale jde jí i docela od ruky. I přes nechápavé pohledy některých svých známých začala o víkendech studovat design, později si založila vlastní designérskou firmu. Martině se odvaha vyplatila, protože dnes je z ní úspěšná interiérová designérka.

Někdo by možná řekl, že Martina Pištěláková se ke svojí vysněné práci dostala náhodou. Jenže na to, aby se náhoda proměnila v úspěch, potřebujete také něco jiného. Zejména talent, odhodlání a odvahu. Občas pomůže třeba malá inspirace. U Martiny to mohl být nejen nový byt na nábřeží Vltavy, ale také šťastné dětství, strávené na překrásné sedačce.

A co vy? K čemu vás inspiruje vaše sedačka?