Nastavte si pohodlí s pokročilými technologiemi polohování
Nastavte si pohodlí s pokročilými technologiemi polohování

Nastavte si pohodlí s pokročilými technologiemi polohování

Pohodlí má podobu špičkových polohovacích technologií, které respektují lidské tělo. 

Elektrické polohovací mechanismy v sedačkách dnes nejsou ničím výjimečným. Zároveň ale platí, že nejsou technologie jako technologie. 

V sedačkách NATUZZI EDITIONS jsou ukryté revoluční „smart“ mechanismy, které vyvíjíme přímo v našich laboratořích v Italské Apulii. Využíváme nejnovější poznatky techniky a mechaniky, no zároveň respektujeme také fyziologii člověka. Znamená to, že při vývoji každého nového typu sedačky se setkávají experti z nejrůznějších vědeckých oborů. Designéři, inženýři, elektromechanici, ale také odborníci na biomechaniku a fyzioterapeuti. Výsledkem společné práce je inteligentní sedačka, na které je oddech opravdovým zážitkem. 

S respektem k lidskému tělu

K polohovatelným sedačkám, které respektují fyziologii lidského těla, patří TRIONFO, MERAVIGLIA, FURORE, ELEGANZA, LEGGIADRO, STUPORE, PORTENTO, ASTUZIA a FORZA. V těchto našich modelech se skrývá důmyslný mechanismus Power Motion, díky kterému si pohodlně upravíte sklon nohou a zad. Technologie Soft Touch Motion zároveň zajistí, že sedačka se posune do požadované polohy pouze jediným dotekem. Plynule, jemně a tiše, jakoby vás chtěla zklidnit. 

Nestačí vám pouze relaxační pozice? Naše modely ELEGANZA a STUPORE stírají hranice mezi lůžkem a sedačkou, protože je lze sklopit až do polohy, která umožňuje pohodlné ležení.


Sedačka, kterou můžete ovládat mobilem

K špičkovým modelům patří sedačka TRIONFO, která se plně přizpůsobí každému přání. Umožňuje to inovativní technologie CUBICOMFORT Triple Motion, která umožňuje nastavit zvlášť sedák, opěrku zad, nohou i hlavy. 

To však není všechno. TRIONFO má v sobě vestavěnou technologii bluetooth, díky které můžete sedačku spárovat se svým chytrým mobilem. Stačí si stáhnout speciální mobilní aplikaci a nastavit si oblíbené polohy. Pak už jen ťuknete na příslušnou ikonu v mobilu a sedačka se sama nastaví do zvolené pozice. 

Pohodlí bez stylu? Pro Italy něco nepředstavitelného. 

Možná jste si všimli, že polohovatelné sedačky jsou většinou robustní a příliš masivní. Důvodem je elektrický mechanismus, který vyžaduje určitý prostor. Vzhled sedačky se v takových případech podřizuje pohodlí. Italům je takové řešení zcela cizí. Tento horkokrevný národ sice miluje pohodlí, ale krásu by neobětoval kvůli ničemu na světe.

Dokonalým příkladem je sedačka PORTENTO. Řekli byste, že tato stylová italská krása má uvnitř důmyslný elektrický mechanismus? 

Důkazem je nenápadný ovládací panel na boční stěně sedačky. Zkuste na něj sáhnout a sklon opěrek hlavy, nohou a zad se upraví přesně tak, jak si přejete.

Komfort přesně podle vás 

V NATUZZI EDITIONS si velice dobře uvědomujeme, že každý člověk je jedinečný. Podobně je to i s naším odpočinkem. Někdo má v oblibě pohodlí na širokém sedáku, jiný chce sedět s nohama na zemi a zároveň mít opřená záda.  

Se sedačkou SUBLIME nemusíte dělat kompromisy. Stačí sáhnout na ovládací tlačítko a opěrka se vodorovně posune vpřed nebo vzad podle toho, jakou šířku sedáku požadujete. 


Sedačka se tak lehce změní na oddechové „letiště“, anebo na prostor ke čtení či pro práci. 

Elektrické křeslo, které nepotřebuje zásuvku? 

Pro pocit absolutního pohodlí není nutno kupovat celou sedačku. Občas postačí i křeslo pro jednoho, které je výhodné tím, že jej můžete přesunout kamkoliv chcete. K sálajícímu krbu, ke knihovně, k oknu. Existují také elektricky polohovatelná křesla. Výjimečné pohodlí však často bývá na úkor svobody pohybu, protože je nutné vzít v potaz to, že křeslo musí být připojeno k elektrické zásuvce. 

Nic z toho neplatí pro křeslo BATTICUORE. Ukrývá v sobě elektrický sklápěcí mechanismus, díky kterému vás lehoučce dostane do stavu absolutní relaxace. A lze jej objednat také s nabíjecí baterií, což znamená, že křeslo není závislé na připojení k elektrické zásuvce. 

Jedna z nejznámějších českých interiérových designérů – Martina Pištěláková vyrůstala se značkou NATUZZI. Od dětství má k ní velmi osobní vztah. Podívejte se na její vyznání v našem novém videu, které jsme pro vás natočili v prodejně NATUZZI Editions v Praze – Čestlicích: