Kvůli atmosféře „la dolce vita“ už nemusíte navštívit Řím. Stačí vám sedačka Autentico
Kvůli atmosféře „la dolce vita“ už nemusíte navštívit Řím. Stačí vám sedačka Autentico

Kvůli atmosféře „la dolce vita" už nemusíte navštívit Řím. Stačí vám sedačka Autentico

Samozřejmě, nezaškodí ani sklenička lehkého Prosecca, miska oliv a uvolněná nálada. 

Řekněme si to na rovinu. Pokud si někdo umí opravdu užívat život, tak jsou to Italové. Všimli jste si? V Itálii jsou i úsměvy o něco srdečnější, polibky vášnivější, chutě a vůně mnohem intenzivnější. Zdá se, že dokonce i čas plyne tak nějak pomaleji – jakoby chtěl, aby si Italové mohli užít a vychutnat všechny každodenní radosti. 

Marnivý „sladký život" se projevuje také v legendárním italském designu, který je uvolněný, ležérní a elegantní. Přesně taková je i sedačka AUTENTICO. 

 Krása nejenom na pohled

Designér se zaměřil na ladné linie a celkovou vyváženost tvarů a současně myslel také na pohodlí. Zaoblené tvary sedačky AUTENTICO přímo svádějí k tomu, abychom si ji pohladili. Abychom se na ni posadili, zabořili hlavu do měkkých opěrek, zavřeli oči a oddali se odpočinku. Vaše dokonalé pohodlí zaručí polštářové čalounění, a také šikovné opěrky hlavy, které lze manuálně nastavit podle toho, zda se chcete bavit s přáteli, anebo jen tak odpočívat.

To nejlepší již bylo vymyšleno

Jsou světoví návrháři, kteří se doslova předhánějí v tom, aby mohli představit něco nového a radikálně odlišného. Italští designéři jsou jiní. Rozhodne se nepředhánějí, protože ví, že vše nejlepší již bylo vymyšleno. Italský styl dokonale vystihuje schopnost propojit staré s novým. Tento princip platí také pro sedačku AUTENTICO, která působí svěžím a současně důvěrně známým dojmem. AUTENTICO není jen sezónním výkřikem. Právě naopak – u této sedačky máte jistotu, že bude „šik" také za několik let či desetiletí. 

 Soulad s přírodou

V jednom z předchozích blogů jsme již psali, že designéři firmy NATUZZI se rádi inspirují v přírodě v okolí Apulie. Barevnou škálu čerpají z odstínů země, olivovníků a apulských kopců zahalených do ranního oparu. Týká se to i tvarů, které kopírují zvlněnou krajinu či křivky tradičních amfor na olej. Pohleďte na sedačku AUTENTICO. S minimem vnímavosti v ní jistě objevíte malý kousek Apulie.