Konec šedo-bílé nudy v interiéru
Konec šedo-bílé nudy v interiéru

Konec šedo-bílé nudy v interiéru

V povánočním čase nastává zklidnění a návrat do všedních dní. Přestože za okny panuje zima, mnozí z nás už začínají přemýšlet o jaru. A těšit se na něj. Zejména ženy, které jsou mnohem citlivější na proměny počasí, reagují silněji i na změny v interiéru. A kdy jindy uskutečnit své sny než právě v době, kdy se obchodníci předhánějí ve slevových nabídkách? Navíc se všichni obáváme očekávaného zvýšení cen v únoru. Teď je ten správný čas vyladit své obydlí do veselejších barev, oživit je a nastartovat tak i svůj optimismus.

Jedním z tipů na takový nákup, kterým můžete získat lepší životní pocit, je návštěva některé z prodejen Natuzzi Editions. Italský design je přesně to pravé. Italové totiž tvoří design s lehkostí a přirozeností, jež je jejich životnímu stylu vlastní. Z jejich tvorby na vás dýchne středomořský duch, sluncem zalité pláže i poklidná atmosféra letovisek. Zároveň však dbají na kvalitní materiály a perfektní zpracování svých sedaček.

Ve světě nábytku převládal v poslední době až konformní přístup k barevnostem. Obrázkovým katalogům vévodily šedo-bílé interiéry, které si v preciznosti nic nezadávaly s hotelovými pokoji. Jenže teplo domova vypadá jinak. To už zjistili mnozí, hlavně italští výrobci, a rozšířili nabídku do mnoha barevných škál. Vždyť i ten šedo-bílý interiér lze nádherně rozsvítit vkusně barevnou sedačkou. Působí tak jako skvělý akcent, jenž dodá místnosti atmosféru domova.

Pokud jste již připraveni na ulovení zrovna té vaší jedinečné sedačky, máme pro vás tipy:

Autentico, nejprodávanější pohovka současnosti je ručně prošívaná, velmi pohodlná, s nastavitelnými opěrkami hlavy. Můžete ji mít v kůži, ale možná vás bude spíš inspirovat katalog potahových látek, který je k dispozici v každé prodejně. Dáte tedy přednost příjemně zelenému sametu, nebo se pustíte do retro vzoru?

Velmi stylová a elegantní sedačka Adrenalina, která je perfektně zpracovaná. Na rozkročených štíhlých nožkách a pevném rámu jsou sedáky se zaoblenými rohy. Velmi jí sluší módní denimově modrá barva, ale vybrat samozřejmě můžete i jinou, která vám bude příjemná.

Rukopis italského designéra Mauricia Manzoniho se na této minimalistické sedačce Wessex podepsal zejména v propracovaných područkách prošívaných ve tvaru diamantu. Řemeslná povaha pohovky s velkými sedáky je završena elegantními kovovými nohami. Vessex nabízí naprosto mimořádné barevné varianty kůže – od lososově růžové až po bordó. Chybu neuděláte ani s látkovým potahem – třeba v rustikální cihlové barvě či ve stylu hrubého plátna.  

Vizuálně naprosto autentická sedačka Portento. Vypadá, jako by byla složená z kubistických panelů, ale to je jen optický klam, vytvořený dokonalým řemeslným prošitím. Tato jedinečná pohovka osloví každého milovníka osobitosti. Pokud zvolíte vhodnou barvu potahu, stane se klenotem vašeho pokoje. Při výběru zkuste třeba kůži v tónech teplé žluté či mořské zelené nebo zvolte z mnoha variant látek.

Typická sedačka do obývacího pokoje nebo do jakékoliv klubové místnosti. Sedačka Modus. Její vzhled evokuje partnerství a pocit sounáležitosti. Pohodlí jí dodávají nejnovější pohybové mechanismy. Stylové dřevěné nožky a USB port vestavěný ve vnitřní straně opěrky dolaďují nejvyšší komfort této sestavy. Nebude se vám chtít vstávat, protože debatovat v ní bude opravdovým potěšením. 

Mohli bychom jmenovat dál, ale lepší je udělat si čas a přijít se podívat do některého ze showroomů Natuzzi Editions. Nezapomeňte na další důležitou věc – tou jsou další výjimečné kusy nábytku Natuzzi Editions, jakými jsou pohodlné postele, konferenční stolky, jídelní stoly, taburety, koberce, lampy a další svítidla či vázy. Tedy vše, co do útulného interiéru bezpochyby patří, ale musíte si to vybrat sami tak, abyste se v něm cítili „jako doma“.