Sedačky Natuzzi Editions vyrábíme v souladu s přírodou

Sedačky Natuzzi Editions vyrábíme v souladu s přírodou

Největším inspiračním zdrojem Natuzzi je příroda. I proto se k ní chováme s respektem.

Designéři Natuzzi nechodí pro inspiraci daleko. Stačí jim otevřít okna a nadechnout se vzduchu, provoněného mořem. Okouzlí je zvlněné Apulské kopce, tlumená zeleň olivovníků a teplé odstíny terakotových střech. Toto vše najdete i v sedačkách Natuzzi, stačí být jen vnímavý.

„S Itálií nás spojuje silné pouto. Nejen s krajinou, ale i s její neobyčejnou přírodou, na kterou se díváme s respektem a vroucností, „hrdě přiznává kreativní ředitel značky Pasquale Natuzzi Junior,“ I proto je naší povinností, abychom se k ní chovali šetrně. S důrazem na etiku výroby a udržitelnost.

V Natuzzi využíváme čistou energii ze slunce
Apulie je známá průzračnými rány a horkým odpolednem, plným slunce. Je to právě slunce, které pomáhá při výrobě našich sedaček. Na střechách továren najdete tisíce fotovoltaických panelů, díky kterým je centrála Natuzzi jen krůček od úplné energetické soběstačnosti. Jsme hrdí, že už nyní vyrobíme téměř stejné množství energie, jaké sami spotřebujeme.

Zajímá nás nejen kvalita dřeva, ale i jeho původ
Hlavní konstrukční materiál sedaček Natuzzi Editions je dřevo. Každý kus dřeva musí být pečlivě doložený, s označením místa původu. Nezajímá nás jen jeho kvalita. Za každým kusem dřeva vidíme les. Zajímá nás, zda nepochází z ohrožených lesů, případně z lesů s velkým společenským významem, jako jsou například chráněné ptačí území. Nikdy nepřijmeme materiál z oblastí, kde museli původní přirozené lesy ustoupit plantážím, zaměřeným na rychlý zisk. Dřevo je dar přírody, ke kterému je třeba přistupovat s úctou a respektem.

Škodlivou chemii nahrazujeme přírodou

V Natuzzi ručíme za bezpečnost našich sedaček, které splňují ty nejpřísnější normy.  Znamená to, že obsahují nulové, případně jen minimální množství formaldehydu, které je nezbytné k tomu, aby jednotlivé části držely pohromadě.  Chemické laky nahrazujeme přírodními vosky.  Naše polyuretanová pěna neobsahuje freony.  Víme to, protože si ji vyrábíme sami.  Samozřejmě, škodlivou chemii nenajdete ani v textilu.  Na výrobu kožených potahů dohlížíme ve vlastních koželužnách, které využívají recyklovanou vodu.

Nechceme být součástí fast fashion

Ano, i nábytkářský průmysl zná rychlou módu.  Fast fashion sedačky sice sledují nejnovější trendy, ale jejich trvanlivost je poměrně krátká.  Zub času se nejdříve objeví na potahovém materiálu, později na uvolněné či vrzající konstrukci.  A protože taková sedačka je poměrně levná, brzy se ocitne na sběrném dvoře a nahradí ji nová.

Filozofie Natuzzi je jiná.  Do našich sedaček vkládáme srdce.  Nechceme chrlit novou ekologickou zátěž, ani zaplňovat sběrné dvory.  Znamená to, že výrobek musí být nejen krásný, ale také trvalý a výjimečně kvalitní.  Naše sedačky testujeme ve vlastních laboratořích, kde jsou podrobeny různým vlivům a podmínkám.  Vybíráme si jen spolehlivé dodavatele, jejichž kvalitu známe.  Pokud se však dá, na výrobu každé součásti si dohlédneme sami.  Chceme tvořit poctivé sedačky, které se stanou vaším dlouholetým společníkem.  Naše sedačky s vámi nezůstanou na dva či tři roky.  Sedačky Natuzzi Editions se dědí.