Manželé Maještí vybírají sedačku v Natuzzi Editions
Manželé Maještí vybírají sedačku v Natuzzi Editions

Manželé Maještí vybírají sedačku v Natuzzi Editions

Je tichým svědkem našich životů a její výběr je intimním rozhodnutím, které odráží naše pocity. Sedačka je víc než jen kus nábytku – je to prostor, kde naše tělo najde pohodlí a naše duše klid. Má velký vliv na to, jak se cítíme v každodenním životě a také proto si ji vybíráme nejen očima, ale i srdcem.

Janka a Marek Maještí tvoří herecký manželský pár, na Slovensku aktuálně vysoce na vlně popularity. Po letech se také oni rozhodli vyměnit svoji sedačku za novou. Zvažují, srovnávají, vyhodnocují a procházejí přesně tím, co zažívá každý z nás, když uvažuje o změně. Zajímalo nás, jak v tomto procesu postupovali, a také jak a zda vůbec se jim povedlo naplnit svá očekávání. Snad bude tato malá sonda do duše umělců inspirativní i pro vás.

Motivy pro nákup či výměnu sedačky bývají různé. Stěhování, předělávání interiéru… Jaký byl ten váš?

Janka: Naše sedačka s námi zažila určitou etapu života, protrpěla fixy našich dětí, rozlité čajíčky, polívčičky, kakaíčka… Už jsme na ní měli opravdu všechno. Vybírali jsme si ji dříve a to tak, aby byla flexibilní, vyčistitelná a aby něco vydržela. Nyní jsme dospěli k tomu, že je čas na změnu.

Marek: Vždy jsme si říkali, že dokud jsou děti malé, tak ať kreslí, řežou, sprejují – nevadí, vyměníme. Až když odrostou, pak si užijeme takový ten vyšší level bydlení také i my. Získali jsme pocit, že nám to doma pomalu odrůstá, naše ratolesti už si dávají větší pozor a přišel čas, kdy si už novou sedačku můžeme dovolit.

Janka: Popravdě, tu změnu urychlil náš pátý člen rodiny – malý pejsek papillon. Sedačka se postupně stala jeho královstvím – územím, ze kterého jsme byli nenápadně vytlačováni. Ve zkratce: na sedačce dnes leží pes, my všichni posedáváme v křeslech kolem té sedačky a už to trvá dost dlouho. Domluvili jsme se, že když vyměníme sedačku, tak mu to už nadále nebudeme tolerovat (smích).

Marek: Rozhodli jsme se navíc i pro vyšší úroveň sedačky, a to proto, abychom byli sami přinuceni být v zákazech důslední a pejska už na sedačku nepustili.

 

My v NATUZZI EDITIONS při výběru sedačky považujeme za nejdůležitější 7 kritérií: velikost, pohodlí, design, barvu, nadčasovost, trvanlivost a mobilitu. Co bylo podstatné ve vašem rozhodování a výběru? 

Janka: Pro mě je velmi důležité, protože máme děti a pejska, aby byly povrchy snadno čistitelné a udržovatelné. Líbí se mi, když je sedačka velkým a oku lahodícím prvkem v prostoru a je už na první pohled pohodlná. Když jsme začali hledat, chtěli jsme naplnit všechna zmíněná kritéria, což je někdy obtížné. Domluvili jsme se, že pokud takovou sedačku nenajdeme, až pak z těch kritérií pomalu začneme slevovat. A teď mám pocit, že se nám povedlo najít všechno pohromadě. Respektive, že ji dokážeme přesně přizpůsobit prostoru. Designová a funkční sedačka, kterou jsme si vybrali, mě zaujala opravdu na první pohled. Je obláčková, nádherná a snoubí se v ní všechny naše představy. Jednoduše, našli jsme tu pravou.

Marek: Když jsme začali hledat sedačku, tak u nás to bylo v první řadě o pejskovi. Aby flexibilita sedačky spojovala pohodlí s nenáročností a vydržela s námi co nejdéle. Vnímal jsem to tak, že najdeme velkou, pohodlnou, příjemnou sedačku, a když se občas stane, že na ni pejsek vyběhne, měla by to přežít. Čili – od nové sedačky jsme chtěli, aby byla i reprezentativní, i pohodlná, aby byla odolná a v rámci estetiky našeho domácího prostoru fungovala tak, že tam patří. Probírali jsme to z různých stran a snažili se dospět k výsledné představě, jak by měla vypadat a jakou by měla mít barvu. A protože předchozí sedačka byla rozkládací – pro přespání případných návštěv, dlouho jsme uvažovali i nad tím, zda chceme takovým způsobem fungovat i nadále. Nebo zda povýšíme novou sedačku – z gauče, který je zároveň i postelí – na něco, co má pouze jednu jedinou reprezentativní roli. Protože já si myslím, že je citelný rozdíl mezi tím, zda má sedačka více funkcí, anebo je její design vytvořen pouze na sezení, a je tedy opravdovým trůnem v obýváku.

 

„Sedačka je pro mě určitá emoce, se sedačkami se mi pojí i mnoho příběhů z dětství – jak jsme po nich skákali, jak jsme si z určitých částí stavěli bunkry, a teď je to pro mě takové příjemné místo doma, kde se může setkat celá rodina, kde lze relaxovat, kde spolu rádi hrajeme hry a kde je nám dobře. Ale když se řekne sedačka, tak si vybavím i sedačku mé babičky. Byla velká, oranžová, strašně chlupatá a jako děti jsme ji donekonečna česaly. 😊 

Jana Majeská, herečka

Váš dialog s manželkou. Byl to pro vás kompromis s nutností v něčem ustoupit, anebo to byl oboustranně uspokojivý kolektivní výběr?

Marek: Myslím, že sedačka byla takovým společným průnikem vkusu, ale pravda je taková, že jsem si tak trochu prosadil barvu. 

Takže souboj o barvu?

Jana: Trošku byl. Já jsem se přikláněla spíše k takovým krémovým, béžovým, hnědavým, zemitým barvám a Markův výběr mě velmi překvapil. Ale nakonec jsem si řekla: proč ne – ať máme změnu, ať je to něco jiného. Asi bych si nevybrala přesně takovou barvu jako můj manžel. Nebyl by to můj prvotní výběr, ale v konečném důsledku se na to začínám velmi těšit – myslím, že se k nám nakonec hodí velmi dobře. Líbila se mi v látce i v kůži, ale já jsem ve znamení Vah, já se těžko rozhodnu.

 

Jak jste se vlastně dostali ke značce NATUZZI EDITIONS?

Janka: Zaujaly mě velké billboardy s krásnou zelenou sedačkou a velkým nápisem NATUZZI, které jsem míjela cestou do školy pro děti, tak jsem se šla podívat do prodejny.

Marek: Když Jana vybírala a dělala si přehled o možnostech, různých typech a značkách sedaček, doma jsme si o tom samozřejmě povídali. A když řekla, že viděla billboard NATUZZI EDITIONS, vzpomněl jsem si, že shodou okolností jsem právě pro tuto značku namlouval už několikrát voiceover, tedy reklamní hlas, do pořadu Let´s Dance.

Janka: Původně jsme zvažovali, zda jít do vyšší nebo nižší řady – kvůli dětem a pejskovi. Nakonec jsme se shodli na tom, že pokud už chceme do něčeho zainvestovat, tak ať je to kvalitní designový kousek, který nám bude dělat radost.

 

„Kvalitní sedačka pro mě znamená luxus a pohodlí, které v určitém věku začínám – nejen pocitově, ale také vizuálně – stále více oceňovat. A také moje hitparáda priorit při výběru sedačky se mění. Na sedačce odpočívám, čtu knihy, učím se nové texty, koukám na televizi… A chci, aby byla nejen komfortní, ale i efektní.“ 

Marek Majeský, herec

 

Sedačka se nekupuje každý rok, většinou uvažujeme nad její výměnou jednou za 10–15 let, takže ani návštěvy v prodejnách sedaček nejsou až tak časté. Jaká byla vaše očekávání v oblasti průběhu návštěvy prodejny či kvality obsluhy? A jak byla naplněna? 

Marek: Musím se přiznat, že čím jsem starší, tím méně chodím do různých obchodů. Velmi se tomu vyhýbám a možná, že je to podvědomé, v rámci mé společenské vytíženosti. Jako herec a umělec se pohybuji mezi spoustou lidí, proto se vyhýbám situacím, kdy mezi lidi jít nemusím, takže chození po obchodech nechávám na svou drahou manželku. Na sedačku jsme se ale přijeli podívat společně a náš prvotní výběr jsme si už jen potvrdili naživo.

Janka: Já jsem naopak typ zákazníka, který opravdu rád chodí do prodejen nábytku. Nejsem katalogový typ, já si všechno potřebuji ohmatat, prohlédnout, mít takový ten vizuální fyzický zážitek. Můj první dojem ze showroomu byl velmi příjemný. Když vstoupíte do těchto prostor, jsou nejen velkorysé, designové a efektní. První, co jsem cítila, byla fantastická vůně čistoty – to byla věc, která mě úplně dostala. Líbí se mi rozmanitý výběr. To, že si opravdu můžete prozkoumat, osahat, pohladit, vyzkoušet všechny materiály, srovnat různé barvy, prohlédnout si kombinace s různými stolky, taburety, a co s čím ladí. A velmi mile mě překvapil nápomocný personál, díky kterému byl náš finální výběr nakonec velmi jednoduchý a byl to v konečném důsledku velmi příjemně strávený čas.

Celý rozhovor si můžete prohlédnout i na videu 🙂