LEGENDÁRNÍ DESIGN, ABSOLUTNÍ KOMFORT
LEGENDÁRNÍ DESIGN, ABSOLUTNÍ KOMFORT

LEGENDÁRNÍ DESIGN, ABSOLUTNÍ KOMFORT

NATUZZI píše historii designu už téměř tři čtvrtě století

Pokud se Pasquala Natuzziho zeptáte, zda ho i po osmdesátce pořád baví kreativa nových produktů, odpoví jednoduše a s mladickým nadšením v hlase: „Ano, vždyť je to můj život!“ V čele firmy, kterou vybudoval od píky, stojí už šedesát let, ale mezi pohovkami, křesly a stolky se pohybuje s lehkostí atleta. Chuť tvořit, plnit si sny a zdolávat výzvy ho nikdy neopustila ani neopustí. Pasquale Natuzzi je typický selfmademan – muž, který povstal z ničeho. Čalounický učeň z Apulie – bohem zapomenuté části Itálie – který se vypracoval na světově uznávaného krále designového nábytku.


Vlastnit sedačku z pravé kůže, to bylo před čtyřiceti lety něco. Výsada bohatých, symbol prestiže a znak, že patříte k elitě. Vítejte v klubu vyvolených! Právě Pasquale Natuzzi přišel s dokonalými koženými sedačkami, dostupnými širokému okruhu zákazníků. Pro dynamický americký trh navrhl v té době „shocking“ barevné sedačky, jejichž kvalitu „made in Italy“, řemeslnou propracovanost a důraz na detail brzy obdivovali zákazníci na celém světě.

Dnes je společnost NATUZZI největším výrobcem nábytku v Itálii a již mnoho let patří k předním světovým výrobcům kožených sedaček. Její jméno symbolizuje vysoce kvalitní nábytek, ve kterém se harmonicky spojuje prvotřídní design s funkčností, pohodlím a dlouhou životností. Vlajkovou lodí značky NATUZZI však stále zůstává sedačka, kožená či látková, která je srdcem a šperkem každého interiéru. Osa, kolem které se otáčí celý vesmír domácnosti.

KOUZELNÁ APULIE

Největší inspirací je příroda

Designéři NATUZZI EDITIONS pro inspiraci nechodí daleko. Stačí otevřít okna a nadechnout se vzduchu provoněného mořem. Zvlněné Apulské kopce, tlumená zeleň olivovníků, teplé odstíny terakotových střech – to vše najdete v sedačkách NATUZZI, stačí jen být vnímavý.„S Itálií nás spojuje silné pouto. Nejen s krajinou, ale také s unikátní přírodou, na kterou hledíme s respektem a vroucností,“ hrdě přiznává kreativní ředitel značky Pasquale Natuzzi Jr. „Také proto je naší povinností chovat se k ní šetrně.“

Hlavním konstrukčním materiálem sedaček NATUZZI EDITIONS je dřevo – vždy s dokladem označujícím místo původu každého kusu. Výrobce nezajímá pouze jeho kvalita. Za každým kusem dřeva vidí NATUZZI EDITIONS les. Důležité je i to, zda dřevo nepochází z ohrožených lesů či z chráněných ptačích území.

NATUZZI do svých sedaček vkládá srdce. Nechce vytvářet zbytečnou ekologickou zátěž. Znamená to, že výrobek musí být nejen krásný, ale také výjimečně kvalitní. Nulové množství formaldehydu, přírodní vosky namísto chemických laků, polyuretanová pěna bez obsahu freonů nebo zpracování kůží ve vlastních koželužnách. NATUZZI má velký respekt k přírodě a na vše pedantně dohlíží.

MAGIE ATMOSFÉRY

Výjimečnou kvalitu poznáte podle výjimečného zážitku z nakupování

Není prodejna jako prodejna. Značky, které to s kvalitou nábytku myslí vážně, poznáte již v první chvíli, kdy vstoupíte dovnitř. Naslouchejte svým smyslům, většinou se nemýlí. O našich pocitech rozhoduje světlo, prostor, vůně, přístup prodavaček i celková atmosféra v obchodě.

NATUZZI EDITIONS vnímá sedačky jako umělecké dílo, které si zaslouží vyniknout. Všichni nejsme rodilí dekoratéři, ani si jejich služby všichni nemůžeme dovolit. Proč se tedy neinspirovat přímo v obchodě? NATUZZI EDITIONS spolupracuje s interiérovými designéry, kteří sedačky naaranžují tak, jakoby byly součástí stylového italského interiéru. Nechybí umělecké dekorace, vázy s čerstvými květinami, police s knihami o italském designu, ležérní přehozy, deky a polštáře. NATUZZI to nedělá jen pro efekt. Chce inspirovat a zároveň ukázat, jak by to sedačkám slušelo ve skutečném bytě, ve kterém to žije.


S vůní kůže vás přivítá i vůně lahodného italského espressa, protože NATUZZI chce, abyste se v jejich prodejnách cítili jako doma. Abyste si mohli v klidu vyzkoušet všechny modely a svůj konečný výběr si pohodlně promyslet tak, abyste se doma se svojí sedačkou NATUZZI cítili dlouhodobě komfortně a spokojeně.

Italské sedačky NATUZZI EDITIONS s vámi nezůstanou pouze dva či tři roky. Sedačky NATUZZI EDITIONS se totiž dědí.