Nestihli jste využít slevu DNY MARIANNE? Slevu 22 % můžete uplatnit až do 4. 10. 2020!
Jedna značka, dvě řady

Jedna značka, dvě řady

Jedna značka, dvě řady: Natuzzi Italia a Natuzzi Editions. Co je spojuje, co rozděluje?

Kdo má trochu přehled v interiérovém designu, o značce Natuzzi už nejspíš slyšel. Pokud o nábytku víte ještě o trochu více, možná ve vás slovo Natuzzi vyvolá představu vůně moře a citronovníků. Značka se zrodila v italské Apulii a na svůj původ je patřičně hrdá. Vnímavé oko jej objeví ve tvarech, výběru materiálů i v barvách – všude tam je zakódován kousek slunečné Itálie.

Luxus made in Italy

Natuzzi Italia je původní kmenová řada značky Natuzzi, která letos oslavuje šedesát let od založení. Sedačky a postele Natuzzi Italia jsou symbolem kvality a pohodlí. Řada klade velký důraz na styl a spolupracuje s mnoha světovými designéry. Díky své mnohaleté historii je současně symbolem poctivé italské nábytkářské tradice.

Produkty Natuzzi Italia se pyšní označením MADE IN ITALY a jsou určeny nejnáročnějším zákazníkům, kteří odmítají kompromisy. Samozřejmě, tomu všemu odpovídají i ceny. Pro dnešní střední a mladou generaci je taková cena příliš vysoká. Nezáleží však jen na výši příjmu. Co se ušetří na nábytku, to se investuje do zážitků a cestování. Poptávka po kvalitě a stylu však stále trvá. Reakcí je právě řada Natuzzi Editions.

Kvalita za rozumnou cenu

Řada Natuzzi Editions je poměrně mladá – vznikla před necelými deseti lety, jako reakce na změny životního stylu. Dnes přináší širokou nabídku kvalitních čalouněných produktů, ze kterých si vyberou nejen milovníci tradičního designu, ale také ti, kteří si potrpí na nejžhavější trendy.

Produkty jsou určeny střední a vyšší střední třídě, čemuž odpovídá také značně přijatelná cena. Výroba se přestěhovala do Brazílie, Rumunska a Číny, část produkce – včetně kožených potahů – zůstala v Itálii.

Znamená to, že výrobek věhlasného jména získáte za řádově nižší cenu. Štítek MADE IN ITALY možná chybí, no produkce mimo Itálie podléhá přísnému systému kontroly. Příjmení Natuzzi totiž znamená závazek.

Stejný přístup

Protože obě řady patří do jedné rodiny, Natuzzi Editions využívá know-how a zázemí domovské značky. Navrhuje se na stejném místě, jako výrobky Natuzzi Italia – v designovém centru, které sídlí v centrále firmy v městečku Santeramo in Colle. Tady se experimentuje s novými tvary, zde se tvoří nové prototypy, tady se vybírají materiály. V Itálii se nachází také koželužny, ve kterých se zpracovávají kůže.

Každý produkt je poctivě testován v tamní laboratoři kvality. Kůže prochází tlakovými zkouškami, u kterých se simuluje působení hmotnosti lidského těla. Testuje se stálobarevnost potahů a odolnost vůči slunečnímu záření. Kovové části nábytku jsou zkušebně vystaveny působení soli a páry, a také teplotám od -20 °C až po 150 °C.

To vše proto, abychom si mohli nábytek Natuzzi Editions užít kdekoliv na světě. Ať už jsme v prosluněném Bari, v zasněženém Skarsvågu, anebo třeba také v Praze či v Bratislavě.