Odkud pochází zdroj krásy značky Natuzzi?

Odkud pochází zdroj krásy značky Natuzzi?

„Krása je otevřený doporučený list, který vám již dopředu získává srdce druhých.“ Arthur Schopenhauer, německý filozof, 1788 - 1860

Pasquale Natuzzi se narodil na jihu Itálie ve městě Matera. Byl druhým ze sedmi dětí. Jeho otec Vitantonio byl tesař, jeho matka Annunziata Tritto vlastnila malý obchod s potravinami. Po letech, které strávili ve městě Matera, se rodina Natuzzi přestěhovala do Tarantu v Apulii, regionu na jihovýchodě Itálie. Byly to těžké roky po druhé světové válce. V tom čase i děti musely pomáhat svým rodinám. Pasquale byl ještě dítě, když pomáhal matce v obchodě a pracoval jako obchodní asistent v truhlárně svého otce. V 15 letech se stal učněm v čalounické dílně u přítele svého otce. Tady poprvé viděl mladý Pasquale zručnost čalounického mistra. Právě tady se Natuzzi zamiloval do toho, co se stalo misí jeho života: do výroby sedaček.

Apulie díky svým početným kulturně-historickým památkám nesporně patří k nejkrásnějším regionům Itálie. Vždy hostila zajímavý mix etnických skupin, které za sebou zanechaly silnou stopu v podobě antické a středověké architektury, řemesel, zvyků a kvality zrozené z hodnot. Apulie byla a je pro Natuzziho zdrojem inspirace. Podle Natuzziho není v Evropě žádný region, který by tak intenzivně a plnými hrstmi rozdával překvapivou inspiraci, která je téměř na dosah ruky. Tady sídlí i Centrum designu a vývoje, tvořivé srdce Natuzzi, které je pravou křižovatkou prvotřídní rukodělné práce a mezinárodních zkušeností. Designéři a architekti interiérů diskutují s obchodníky o potřebách zákazníků. Studují nové trendy, designují nové modely, vytváří prostředí a definují kombinace tvarů, materiálů a barev. Špičkoví návrháři stojí u zrodu sedaček Natuzzi od projektu až po produkt.

Zároveň Centrum designu a vývoje spolupracuje na jednotlivých kolekcích se špičkovými designéry a architekty z celého světa. Ti přicházejí do regionu Apulie, kde jsou očarováni autenticitou a intenzitou tvarů a barev apulské přírody. Nadčasové místo s kopci, kde podzim je stejně sladký jako jaro. Stačí smíchat geometrický design a unikátní světlo Apulie, smysluplnou funkci měkkosti, prvotřídní materiály, barvy moře a země a vytvořit sedačku, která přidá charakter každému obývacímu prostoru.

Natuzzi říká: „Jako firma jsme rostli v Apulii. Tady jsou uložené chromozómy naší DNA. Tady je náš mikrokosmos. Etika, transparentnost a trvalá udržitelnost provází naši práci už od roku 1959. Musíme denně udržovat tyto hodnoty a standardy kvality, které od nás očekávají miliony zákazníků.”

Krása okolo nás, nás dělá šťastnými. Víra v to poznání mne nikdy nezradila. Nikdy jsem neměl zájem o sofistikovaný design. Vždy jsem sledoval rovnováhu mezi pohodlím a funkčností. Vždy  důsledně sleduji koncept vyrovnanosti, harmonie. Čerpám sílu z historie a inovuji ji novými zkušenostmi. Krása Natuzziho otevřenosti spočívá v tom, že do jádra svých etických hodnot dokázal pomalu přijímat výzvy moderních technologií.