Historie NATUZZI

Historie NATUZZI

“Do toho, co děláme, vkládáme svou nejupřímnější vášeň. Hledáme okolo sebe dokonalost, krásu a vnitřní harmonii. Každý den stejně jako první den. S pevným přesvědčením, že podnikání zahrnuje závazek ke společnému růstu naší společnosti v naší krajině. Láska k naší práci: to je to, co nás dělá největšími řemeslníky na světě.” Pasquale Natuzzi

Historie najznámějšího jména v globálním nábytkářském průmyslu je spjato se zakladatelem Pasquale Natuzzim. Narodil se ve městě Matera, žije v Santeramu, je ženatý a má 5 dětí. Již v 19 letech si otevřel svou první dílnu v Tarantu. Pak se v roce 1962 přestěhoval do Matery, kde v 60. letech začal vyrábět sedačky na průmyslové úrovni. V roce 1972 založil Natuzzi Salotti a o rok později, po tom co požár úplně zničil jeho továrnu, přesunul své podnikání do Santerama in Colle (Bari, Itálie), kde má společnost stále svou centrálu.

Dílna se stála inkubátorem špičkové kvality Made in Italy. Přicházejí noví zaměstnanci a řemeslníci, jsou vytvořeny nové kolekce. Všichni cítí, že se rodí něco výjimečného. Byli právě veselá 80. léta, kdy se zrodil fenomenální Natuzzi styl – barevné kožené sedačky s bezkonkurenčním designem a pohodlím. Zákazníci od Apulie po USA si zamilovali Natuzziho inovativnost.

Během své cesty do USA Pasquale Natuzzi viděl možnost dodávat kožené sedačky „pro masy“ a v roce 1985 založil Natuzzi Upholstery Inc se sídlem v New Yorku. Úspěch v USA, potvrzený vstupem na Wall Street v květnu 1993, byl odrazovým můstkem pro Natuzzi k získání dalších trhů. V roce 1998 došlo k otevření centrály Natuzzi v High Point v Severní Karolíně. Budova byla navržena Mariem Bellinim. Kolekce nyní zahrnují nábytek, doplňky a příslušenství: je to začátek celkové koncepce bydlení Natuzzi.

Zatímco pokračovala expanze na severoamerických trzích, společnost posílila svou přítomnost v Evropě a Itálii, kde byl v 90. letech otevřen první obchod Divani & Divani by Natuzzi. Za jeho nadšení a oddanost růstu firmy byly oceněny čestným titulem v oboru vzdělávání uděleným v prosinci 2001 Univerzitou v Bari. V roce 2008 byl Pasquale Natuzzi uveden do americké nábytkářské síně slávy jako první člověk s jiným než americkým občanstvím, který získal toto uznání. Není proto divu, že nové prodejny jsou otevřené v New Yorku, Dubaji, Novém Dillí, Pekingu, Sao Paulu, Sydney a Londýně. Natuzzi navazuje důležitou spolupráci s mezinárodně uznávanými designéry.

Dnes je Natuzzi jedním z nejznámějších jmen v globálním nábytkářském průmyslu. Výrobky Natuzzi jsou distribuované přes prodejny v Itálii, Evropě, USA, Číně, Japonsku, Tchaj-wanu, Rusku, Indii, SAE, Austrálii, Brazílii a Mexiku. Vítejte ve světe Natuzzi.